Velikosti pekača

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 2. nov 2005 8:34 | ogledi: 5.827 | odgovori: 15

Prosim za pomoč.

V pečici obstajata dve velikosti pekača, ko jo kupiš. Se pravi, globoki in plitvi. Zanima pa me sledeče; katera velikost pekača je tista standardna za peko peciva, se pravi tisti manjši pekači, ki se kupijo posebej?

me kdo razume kaj sploh sprašujem?

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 8:43

Mislim, da neke standardne velikosti ravno ni. Če greš gledat po receptih tule na Kulinariki (recimo pri pecivih), boš vidla, da se velikosti zelo razlikujejo - od 18x25 pa tja do 45x30, pa še okrogli različnih velikosti... odvisno od količin v receptu. Pri receptih tule boš večinoma torej našla podatek, če pa podatka ni in vprašaš, je skoraj 100%, da ti bo kdo odgovoril in povedal.... tjas

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. nov 2005 9:57

tudi jaz mislim, da standardnih ni. Sem ravno kupila štedilnik na drva, z kar veliko pečico. Mere pekača so pa čisto "aut". Tako da mi niti eden iz električne pečice ne pride v poštev in obratno, razen tistih malih, katere potem lahko položim na dno pečice. Sem razmišljala , da bi si naročila še en pekač, ampak ker je štedilnik uvožen me bo pekač stal ... olala :)) Pozdrav smrkolina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 10:01

smrkolina, se ti bo verjetno bolj splačalo pri kakem obrtniku naročiti pekač "po meri". Mogoče lončenega, pa gotovo je kje kak majster, ki tudi plehaste izdeluje. tjas

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

2. nov 2005 10:15

Bom vprašala drugače. Da ne kupujem vseh mer katerega se mi najbolj splača kupiti, da bo najbolj primeren za peko? Imam namreč poleg treh iz pečice še enega srebrnega ampak je očitno slab prevodnik, ke spodaj premalo zapeče, je pa tudi prevelik. Torej, včeraj sem pekla Anitine rezine, pa zadnjič Fernandeline, za take stvari rabim pekač.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 10:26

Piškolina.... heh, če ti naštejem svojo zbirko: imam 3 pekače iz pečice, tri pravokotne globoke pekače (mi jim pravimo kastrole) velikosti 20x25, 25x32 in 27 x 35 cm. Poleg tega še tri pekače za pite s premerom od 20 do 28 cm, pekača za torte 22 cm in 26 cm, pravokoten jenski pekač 22x30, ovalni lončen pekač, še nekaj silikonskih in jenskih različnih oblik.... in če povem po pravici, uporabljam vse. Ampak, za biskvitna peciva (taka, ki jih potem s čem nadevam ali prelijem), uporabljam pravokotne pekače - globoke. Edega imam teflonastega, dva sta srebrna (najcenejša, dva dobiš v kompletu, prodajajo pa jih v večini trgovin s kuhinjskimi pritiklinami), mere teh treh so kot sem že napisala zgoraj - od 20x25 do 27x35. V vseh treh se biskviti in pite spečejo lepo, brez težav. V tem zadnjem, največjem, običajno pečem razna peciva (količinsko, če ti dam primer... 4 jajca, 20 dag moke, 18 dag sladkorja, pecilni, 2 dcl tekočine, vanilija, limonca,..... dodatki). Lp, tjas

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

2. nov 2005 10:33

Super tjas! Hvala! Samo nekaj bi še vprašala. Vam tile srebrni dovolj zapečejo spodaj? Moje pecivo je namreč pečeno, ampak popolnoma belo oz. nič zapečeno. Sicer pa imam tudi jaz polno ostalih pekačev, za pico, za pito, za torte, za muffine, lončene, jenske posode,.... Ampak pri tem pekaču pa vedno falim.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 10:42

Ja, jaz nimam z njimi nobenih težav. A pa si probala jih postavit eno "stopničko" nižje v pečici? Če bi mogoče to pomagalo. Jaz v teh pekačih vedno pečem "podloženo" s peki papirjem, torej že dodatna plast, ki bi lahko ovirala peko, pa je vedno lepo zapečeno, kar koli že pečem, naj bodo pite, biskviti ali pa listnato, vlečeno testo. tjas

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

2. nov 2005 10:47

Hmmm, mogoče je pa odvisno od same pločevine iz katere je, ker nima veze kako nizko postavim. Vsekakor najlepša hvala, tjas!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 10:51

Ja, če je tako, je zelo verjetno problem pločevina. Moja srebrna sta najcenejše sorte, kupljena v Palmanovi pred par leti za 5 evrov... tako da cena naj ne bo tvoje vodilo, če boš nabavljala nove. Za tazadnje sem jih videla v Ikei za nekaj evrov in je kolegica zadovoljna z njimi. tjas

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

2. nov 2005 10:57

Bomo kupila pač prve katere bodo imeli pa da vidimo! Še enkrat hvala za pomoč!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti